Sun-shop 2.9.11

Domů Blog 2016 06 Sun-shop 2.9.11

Sun-shop 2.9.11

Dnes jsme aktualizovali systém na verzi 2.9.11. Co v ní najdete nového?

HTTPS

Proč zapnout v eshopu HTTPS?

Tím hlavním důvodem, proč byste měli chtít na svém eshopu zapnout HTTPS je bezpečnost vašich zákazníků. Díky použití šifrovaného spojení nemůžou být stránky modifikovány na cestě ze serveru do jejich prohlížeče. Rovněž i veškerá data, která zadá zákazník v průběhu nákupu (jeho adresa, email,...) se přenáší šifrované do eshopu. Dalším důvodem může být to, že například Google Nákupy začínají HTTPS v eshopech vyžadovat. Pokud navíc HTTPS zapnete, Google to bere jako plus a může dojít i ke zlepšení pozic ve vyhledávání.

Jaké s tím můžou být problémy?

Z dlouhodobého hlediska žádné. Z krátkodobého může dojít k dočasnému zhoršení pozic ve vyhledávačích po dobu přeindexování eshopu. Systém Sun-shop však všechny nezabezpečené adresy bude důsledně přesměrovávat na jejich zabezpečenou verzi, proto s tím vyhledávače nebudou mít problém a měly by rychle přenést hodnocení z nezabezpečené na zabezpečenou verzi.

Problém může být u některých měřících scriptů, které nejsou poskytovány na HTTPS. Jedná se zejména o menší společnosti. U těch nejobvyklejších (Google Analytics,...) se však s tímto problémem nesetkáte. Pokud byste přesto narazili na nějaký problém, neváhejte nás kontaktovat.

Kolik mě to bude stát?

HTTPS je na našich serverech poskytováno zcela zdarma (včetně certifikátu). Stači tedy tlačítkem v administraci HTTPS povolit a eshop se pak začne automaticky přesměrovávat. Pro administrační část je již HTTPS zapnuté ve výchozím nastavení.

Můžu si ho nejdřív vyzkoušet?

Ano, můžete. Stačí v administraci kliknout na tlačítko Vyzkoušet HTTPS. Tím dojde k jeho aktivaci, ale nedojde k nastavení HTTPS varianty jako výchozí. Tento stav ale nedoporučujeme nechat zapnutý dlouho, protože se může stát, že vyhledávače obsah zaindexují a vyhodnotí ho jako duplicitní s nezabezpečenou verzí. Tento režim tedy slouží převážně k otestování, zda vše funguje jak má.

Veškeré nastavení HTTPS naleznete v administraci v Nastavení > HTTPS

Drobné úpravy, opravy

  • při práci více administrátorů naráz v objednávkách je nyní možné zaručit unikátnost čísel faktur / PPD / dobropisů při ukládání změnou fungování tlačítka max +1
  • opraveny drobné problémy v záznamech historie skladu
velké množství funkcí
množství šablon zdarma s možností úprav
možnost úprav systému na míru
aktualizace systému v ceně pronájmu
webhosting a technická podpora v ceně pronájmu
detailní nastavení SEO
demoverze na 30 dní zdarma
napojení na velkoobchodní dodavatele
vytvořeno 400 + projektů
implementace vlastního designu na míru
Šablony které se přizpůsobí všem zařízením
HTTPS zdarma

 

Sun-shop vyvíjíme s ♥ od roku 2006 Sunlight systems s.r.o.