Napojení na Money S3 nápověda

Domů Blog 2010 02 Napojení na Money S3 nápověda

Napojení na Money S3 nápověda

Pro úspěšné propojení ekonomického softwaru Money S3 a e-shopu Sun-shop je třeba stáhnout Sun-shop Connector, který zprostředkovává výměnu informací mezi Sun-shopem a Money S3.

Tento program importuje objednávky do Money S3, proto prosím při testování dávejte pozor, do jaké databáze importujete! Za případné škody, které byste si mohli užíváním tohoto programu způsobit neneseme odpovědnost.

Před použitím je vhodné si udělat zálohu dat programu MONEY S3

Instalace:

rozbalit soubor "Sun-shop Connector.zip " kdekoliv a spustit "SunShopConnector.exe".

Aktualizace programu Sun-shop Connector (poslední 6.10.2010):

Aktualizace prozatím probíhá pouze jako přepsání spouštěcího souboru nově staženým. Pokud již máte funkční napojení stáhněte pouze soubor "SunShopConnector.exe" a přepište jím dosavadní spouštěcí soubor Sun-shop Connectoru. Neztratí se Vám tak nastavení, které již máte vyzkoušené.

Nastavení - Sun-shop Connector:

Po spuštění Sun-shop Connectoru je třeba nastavit v záložce "nastavení", v kategroii Základní / Sun-shop všechny tři položky.

 • URL - adresa vašeho dema Sun-shopu (např. : http://money.sun-shop.cz/)
 • Přihlašovací jméno a Heslo - přihlašovací údaje do Sun-shopu některého z administrátorů.

Kategorie Základní / Money S3

 • Cesta na disku - zde je třeba vybrat umístění spouštěcího souboru ekonomického softwaru MoneyS3. (Obvykle C:\Program Files\CIGLER SOFTWARE\Money S3\MonS3.exe).
 • Přihlašovací jméno - přihlašovací jméno k systému Money S3.
 • Heslo - pokud máte spuštění Money S3 chráněno heslem, zadejte je do tohoto pole. V případě nepoužívání hesla ponechte toto pole prázdné.
 • Agenda - Výběr agendy z Money S3, která bude použita pro SunShop. Toto pole je nutné vyplnit ručně hodnotou získanou z Money S3 při výběru agendy (Ctrl+Alt+A). Pod tučným nápisem "Změna agendy a účetního roku v Money S3" se zobrazuje cesta k dané agendě. Z této cesty je třeba získat obvykle třípísmenou zkratku, která následuje po textu "Agenda." (za tečkou).
 • Rok - Tuto položku je třeba získat podobně jako agendu. Ctrl+Alt+A , pod tučným nápisem "Změna agendy a účetního roku v Money S3" naleznete po textu "ROK" konečné torjčíslí, které určuje jaký rok má být použit. Příklad: 001
 • Zde je nutné zadat kód skladu (EAN), ze kterého se budou exportovat produkty. Tento kód je uveden v systému Money S3 v kategorii "Sklady", podkategorii "Sklady". Na tomto místě naleznete EAN skladu, který používáte a bude použit pro SunShop. Tato položka je důležitá pro přenos objednávky ze SunShopu do Money S3. V případě špatného vyplnění tohoto pole není možné do Money S3 přenést žádnou objednávku. Příklad: PRODEJ

Kategorie Základní / Kategorie

 • Zde je třeba vybrat, které kategorie budou do Sun-shopu exportovány. Zatrhávátko pod tímto výběrem určuje, zda se umístění produktů v kategoriích bude aktualizovat při každém exportu.
 • Při změně skladu je třeba provést znovunačtení stromu.

Kategorie Základní / Časování

 • Pokud chcete akce provádět pravidelně, v kategorii Základní / Časování nastavíte intervaly, v kterých se budou tyto akce provádět. (Aktualizace se provádí pouze při zapnutém Sun-shop Connectoru).

Nastavení - Sun-shop:

Zde je nutné nastavit IČO firmy stejné jako v programu Pohoda:

 • Konfigurace / základní / IČ

Pro správné napojení je nutné mít v systému Money S3 u produktů vyplněnou položku "Čárový kód" a "Katalog".

Connector nemusí pracovat správně při práci se síťovými variantami Money S3. Některé případy nevadí, ovšem správnou funkčnost nezaručujeme.

 

Sunshop Connector stáhnete zde.

 

velké množství funkcí
množství šablon zdarma s možností úprav
možnost úprav systému na míru
aktualizace systému v ceně pronájmu
webhosting a technická podpora v ceně pronájmu
detailní nastavení SEO
demoverze na 30 dní zdarma
napojení na velkoobchodní dodavatele
vytvořeno 400 + projektů
implementace vlastního designu na míru
Šablony které se přizpůsobí všem zařízením
HTTPS zdarma

 

Sun-shop vyvíjíme s ♥ od roku 2006 Sunlight systems s.r.o.