Varianty zboží

Domů Blog 2009 07 Varianty zboží

Varianty zboží

Co to jsou varianty zboží?

Představme si klienta, který prostřednictvím svého e-shopu nabízí běžeckou obuv v různých velikostech a odlišném barevném provedení. Kdybychom všechny kombinace velikosti a barev umístili v e-shopu jako samostatné produkty, logicky by se zobrazila ta samá obuv (se stejným popisem, stejnými parametry, pravděpodobně se stejnou cenou a obrázkem) pokaždé jako samostatná položka - v případě dvou barevných provedení a šesti velikostí hned dvanáctkrát. V důsledku tohoto se pak může stát, že na jedné stránce e-shopu zobrazíme pouze dva, v lepším případě tři druhy zboží a zbytek stránky bude zaplněn kombinacemi jejich charakteristik.

Systém Sun-shop nabízí poměrně jednoduché a elegantní řešení ve formě funkce Varianty zboží. V závislosti na ceně prodávaného sortimentu rozlišujeme dvě možnosti:

 

1. Varianty zboží se stejnou cenou, stejnými vlastnostmi

- varianty zboží, jejichž cena se nemění se změnou parametru (např. cena je stejná u všech velikostí). V tomto případě lze nadefinovat variantu zboží prostřednictvím funkce „Parametry“, kde můžeme u daného produktu nadefinovat více druhů provedení.

Zobrazení v administraci:

Zobrazení v e-shopu:

 

2. Varianty zboží s různou cenou, různými vlastnostmi

- varianty zboží, jejichž cena se mění se změnou parametru (např. cena bílého a modrého provedení se liší). V tomto případě lze nadefinovat variantu zboží prostřednictvím funkce „Varianty“, kde můžeme u variant jednoho produktu nadefinovat více různých vlastností, jako je např. různá cena, dostupnost, obrázek, parametry či další.

Zobrazení v administraci:

Zobrazení v e-shopu:

- tabulka variant

- editace varianty

 

 

velké množství funkcí
množství šablon zdarma s možností úprav
možnost úprav systému na míru
aktualizace systému v ceně pronájmu
webhosting a technická podpora v ceně pronájmu
detailní nastavení SEO
demoverze na 30 dní zdarma
napojení na velkoobchodní dodavatele
vytvořeno 400 + projektů
implementace vlastního designu na míru
Šablony které se přizpůsobí všem zařízením
HTTPS zdarma

 

Sun-shop vyvíjíme s ♥ od roku 2006 Sunlight systems s.r.o.