Statistiky e-shopu

Domů Blog 2009 07 Statistiky e-shopu

Statistiky e-shopu

V rámci administrace nabízí systém Sun-Shop další, velmi užitečný nástroj, kterým jsou statistiky.

Mezi základní statistické údaje patří informace o objednávkách, které jsou přehledně evidovány v souhrnné tabulce, na základě níž je generován interaktivní statistický graf, obsahující údaje o realizovaných tržbách a nákladech (viz. obr.). Interaktivita grafu spočívá v možnosti zobrazit výši tržeb a nákladů najetím myši na některou jeho část.

Uživatel může sledovat nejen statistiku všech vygenerovaných objednávek za celé období, ale i statistiky jednotlivých stavů, které získá jednoduchým filtrováním. V rámci administrace lze navíc definovat období, za které má být daná statistika zobrazena.

Kromě statistik Tržeb a nákladů lze sledovat: Počet objednávek, Návštěvy, Návštěvy ze Seznamu, Návštěvy z Googlu, Přímo zadané URL, Ostatní návštěvy, Unikátní návštěvníci, Bounce rate, Zobrazení stránek, Zobrazení produktů, Zobrazení kategorií, Průměrný čas na stránkách.

Ukázky některých grafů:

 

Návštěvy Průměrný čas na stránkách Návštěvy z Googlu

 

Ostatní statistiky

Kromě statistiky objednávek má uživatel k dipozici také další statistické údaje, které se nacházejí v sekci "Ostatní statistiky"

V rámci ostatních statistik se nacházejí následující záložky:

1. Produkty

Statistika umožňuje sledovat produkt, který se v daném období vyznačuje nejvyšší návštěvností, popřípadě produkt, který byl nejčastěji předmětem objednávky.

2. Kategorie


Statistika umožňuje sledovat kategorie produktů, které se v daném období vyznačují nejvyšší návštěvností.

3. Vyhledávání

Statistika umožňuje sledovat, jaké výrazy zákazník vyhledává a v rámci referenčního vzorku tak indikovat základní požadavky "obyčejného zákazníka" v rámci našeho e-shopu.

4. Ze Seznamu

Statistika umožňuje sledovat klíčová slova, která zadal zákazník v rámci vyhledávání na portálu seznam.cz a na základě kterých následně 
daný návštěvník navštívil náš e-shop.

5. Z Googlu


Statistika umožňuje sledovat klíčová slova, která zadal zákazník v rámci vyhledávání na portálu google.com a na základě kterých následně daný zákazník navštívil náš e-shop.

velké množství funkcí
množství šablon zdarma s možností úprav
možnost úprav systému na míru
aktualizace systému v ceně pronájmu
webhosting a technická podpora v ceně pronájmu
detailní nastavení SEO
demoverze na 30 dní zdarma
napojení na velkoobchodní dodavatele
vytvořeno 400 + projektů
implementace vlastního designu na míru
Šablony které se přizpůsobí všem zařízením
HTTPS zdarma

 

Sun-shop vyvíjíme s ♥ od roku 2006 Sunlight systems s.r.o.