On-line platby

Domů Blog 2009 04 On-line platby

On-line platby

On-line platby jsou další možností, jak může zákazník uhradit svou objednávku v e-shopu. Na rozdíl od dobírky, v současnosti pravděpodobně nejrozšířenější platební možnosti u e-shopů, nabízí on-line platby zákazníkům kromě ještě většího pohodlí mnohem nižší náklady za provedení platby.

Sun-shop podporuje tyto on-line platby:

 

paypal_logo.png paysec-statika.png logocs.png logo.png cetelem4ccopy_1156520118.jpg
visa.gif moneybookers.gif MasterCard_logo.gif  csob.gif

 

Jak on-line platba probíhá

Zákazníkovi je před dokončením objednávky v e-shopu nabídnut výběr z možností, jakým způsobem chce objednávku uhradit. Pokud zvolí některou z on-line plateb, je přesměrován do příslušné platební brány, kde je nutné zadat požadované informace o platební kartě nebo o účtu, z něhož má být transakce provedena. Účtem může být v tomto případě myšlen jak skutečný bankovní účet, tak uživatelský účet u některého z poskytovatelů on-line plateb tzv. e-peněženka. Platební brána po odeslání informací zákazníkovi potvrdí či zamítne příslušnou transakci.

Platba kartou

Platební karta musí být pro platby přes internet aktivována, v poslední době tak banky činí automaticky při vydání karty, popř. je tato možnost alespoň zákazníkovi nabídnuta. Tato aktivace je provedena většinou zdarma a je možné si maximální hodnotu platby omezit limitem. Po aktivaci stačí pro samotné provedení platby údaje, které jsou vytištěny na konkrétní platební kartě.

Bezpečnost při platbě kartou

Online platby jsou v dnešní době bezpečné, a to díky autorizačnímu mechanismu 3D – Secure, který využívají téměř všechny systémy. Zákazník zadává důvěrná data přímo bance a nikoliv obchodníkovi, tím se předchází jejich zneužití. Všechny transakce prováděné online platebními kartami jsou kontrolovány karetními asociacemi MasterCard a Visa.

Platba prostřednictvím e-peněženky

Další možností je využití systému na způsob E-peněženky, kdy si zákazník vytvoří u některého z poskytovatelů uživatelský účet, kam může přesouvat peníze ze svého bankovního účtu. Při platbě objednávky pak již nemusí zadávat důvěrná data o své platební kartě, ale používá pouze své přihlašovací údaje k uživatelskému účtu.

O platebních systémech:

paypal_logo.png

PayPal - je platební systém, který umožňuje jak platbu kartou (Visa, Master Card), tak prostřednictvím převodu peněz z PayPal účtu (tento PayPal účet má zákazník možnost si založit a nahrát si do něj peníze). Odchozí transakce jsou zdarma, příchozí transakce jsou zpoplatněny. Registrace klientů je jednoduchá, uživatelské rozhraní je v anglickém jazyce.

PaySec-logo_209x-1.gif

PaySec – je někdy nazýván českou verzí PayPalu. Systém pochází od ČSOB a Poštovní spořitelny a funguje na systému e-peněženky: klient si nejprve založí účet, který je potřeba nabít (platební kartou, převodem z účtu). Registrace a vedení účtu PaySec pro zákazníky je zdarma, pro obchodníky je zpoplatněno. Průběh platby: pro finální potvrzení platby potřebuje klient získat autorizační kód prostřednictvím sms, přičemž je možné nastavit částku, do které tento kód není potřebný.

Platby přes Raiffeisen BANK – Raiffeisen BANK nově nabízí dva způsoby online plateb. První způsob je platba prostřednictvím platební karty (Visa, Master Card). Druhý způsob je on-line platba, která je určena pouze vlastníkům účtu u Raiffeisen banky. Zákazník je při placení přesměrován do aplikace RB, kde pro přihlášení zadává stejné údaje jako při přihlášení do internetové bankovnictví. Po přihlášení se zákazníkovi zobrazí již předchystaná karta příkazu k platbě, kterou stačí odeslat.

logocs.png

Platby přes Českou spořitelnu – jedná se o platby prostřednictvím platebních karet (Visa, Master Card). Důvěrné informace o své platební kartě zákazník udává přímo České spořitelně. Přenos těchto dat je pak šifrován pomocí zabezpečeného protokolu HTTPS. Tento způsob platby je proto vysoce zabezpečený. Online platby kartou jsou bez poplatků.

logo.png

mPeníze - je platební systém, který je určen jak vlastníkům účtu u banky mBank, tak všem, kdo si u platebního systému založí účet, takže se jedná opět o variantu e-peněženky. Služba mPeníze se chová jako běžný účet, veškeré transakce jsou prováděny bez poplatků.

cetelem4ccopy_1156520118.jpg

Cetelem - jedná se o systém umožňující nákup zboží na splátky. Zákazník má možnost si nastavit výši měsíčních splátek a tím i dobu splácení, k dispozici je splátková kalkulačka. Při odeslání objednávky je zákazník přesměrován do systému Cetelem.

 

 

velké množství funkcí
množství šablon zdarma s možností úprav
možnost úprav systému na míru
aktualizace systému v ceně pronájmu
webhosting a technická podpora v ceně pronájmu
detailní nastavení SEO
demoverze na 30 dní zdarma
napojení na velkoobchodní dodavatele
vytvořeno 400 + projektů
implementace vlastního designu na míru
Šablony které se přizpůsobí všem zařízením
HTTPS zdarma

 

Sun-shop vyvíjíme s ♥ od roku 2006 Sunlight systems s.r.o.