Postup objednávky pronájmu e-shopu Postup objednávky pronájmu e-shopu

Postup objednávky pronájmu e-shopu

Průvodce objednávkou:

  1. výběr varianty systému
  2. žádost o demo
  3. příprava obsahu v demoverzi, výběr webdesignu
  4. objednávkový formulář, odeslání objednávky
  5. po odeslání objednávky
  6. zprovoznění e-shopu
 

1) výběr varianty systému

Prvním krokem objednávky e-shopu je výběr varianty systému vhodné pro Váš záměr. K dispozici máte na výběr 5 variant systému v rámci dvou projektů: Lite-shop.cz a Sun-shop. V rámci projektu Lite-shop.cz můžete vybírat z variant Micro, Start a A. U projektu Sun-shop můžete vybírat ze dvou variant: C a Cplus. 

Malá nápověda k výběru varianty:

Teprve s podnikáním začínáte, chcete prodej zboží po internetu pro začátek vyzkoušet? Pak by Vám mohla lépe vyhovovat nabídka k projektu Lite-shop.cz na webu: www.lite-shop.cz.

Máte již vybudované zázemí firmy, prodej zboží po internetu bude Váš významný nebo hlavní prodejní kanál? Pak by Vám mohla vyhovovat nabídka k projektu Sun-shop na webu: www.sun-shop.cz.

 

2) žádost o demo

Máte-li předběžně vybránu variantu systému, můžete si zažádat o soukromou demoverzi systému na 14 dnů zdarma. Pro získání přístupu je potřeba vyplnit jednoduchý formulář, přístup obdržíte emailem do 5 minut od odeslání žádosti. Vytvořená demoverze je soukromá, máte do ní přístup pouze Vy. Ihned můžete začít plnit demo e-shopu zbožím a dalším obsahem. Tento obsah bude v případě objednávky zachován a převeden pro ostrý provoz, můžete tedy ihned plnit ostrá data.

Vybraná varianta systému lze v budoucnosti změnit.

 

3) příprava obsahu v demoverzi, výběr webdesignu

Celých 14 dnů od získání přístupu do demoverze můžete systém zdarma plnit zbožím a dalším obsahem, veškeré úpravy Vaší soukromé demoverze budou v případě objednávky systému zachovány. Demoverze slouží pro připravení e-shopu na spuštění do ostrého provozu.

V rámci demoverze si rovněž můžete vyzkoušet všechny naše šablony webdesignu, a rozhodnout se, zda využijete některou z nich, nebo budete preferovat webdesign na míru. Šablony webdesignu si můžete v rámci demoverze upravit dle Vašich představ (přebarvit barevnost, vložit obrázky, logo, texty do hlavičky, ..), úpravy budou v případě objednávky systému zachovány.

 

4) objednávkový formulář, odeslání objednávky

Objednávku e-shopu můžete učinit přes Vaši soukromou demoverzi nebo na webu Vašeho projektu: www.lite-shop.cz / www.sun-shop.cz.. V záhlaví administrace se na pravé straně nahoře nachází tlačítko "Objednat e-shop". Kliknutím na toto tlačítko se Vám zobrazí objednávkový formulář, kde blíže specifikujete předmět objednávky a fakturační údaje. Objednávku potvrdíte kliknutím na tlačítko Odeslat závaznou objednávku, které se nachází dole pod formulářem. Po odeslání objednávky Vám bude na email zasláno potvrzení, podklady k platbě obdržíte emailem obvykle do 1 pracovního dne.

Řadu služeb lze přiobjednat i později, jedná se o různé Doplňkové funkce a služby. Tyto služby můžete objednat i kdykoliv v budoucnu (přes Klientskou sekci) a není potřeba si s nimi hned ze začátku lámat hlavu. 

 

5) po odeslání objednávky

Po kontrole objednávky našimi pracovníky Vám budou na email zaslány podklady pro platbu ( obvykle do 1 pracovního dne). Po uhrazení objednávky dojde k prodloužení platnosti Vaší soukromé demoverze, v hlavičce se přestane zobrazovat červená výstraha o vypršení platnosti. Dále Vám bude zpřístupněna i do té doby skrytá část z Klientská sekce s řadou funkcí.

Klientská sekce umožňuje jednoduše zasílat požadavky na změnu fakturačních údajů a změnu varianty e-shopu, je možné zde přikupovat funkce z vyšší varianty systému nebo objednávat doplňkové služby. Přes klientskou sekci můžete také sledovat Novinky, co je nového v systému Sun-shop. Jako součást menu v Klientské sekci je také jednoduchý vstup do Helpdesku. Zde pak naleznete odkaz pro technickou podporu, správu emailových schránek, můžete si zde stáhnout objednávky a faktury za pronájem e-shopu, nebo hlasovat ve funkci Hlasování.

 

6) zprovoznění e-shopu

Jakmile budete mít soukromou demoverzi naplněnou zbožím a dalším obsahem a vše bude připraveno na zprovoznění na vlastní internetové doméně, stačí odeslat žádost o zprovoznění z Klientské sekce Vaší demoverze. Podrobnější postup zprovoznění e-shopu naleznete také v Nápovědě k systému. Při zprovoznění e-shopu se vezmou a použijí všechna data, která jste si připravili v soukromé demoverzi, nemusíte mít tedy strach, že byste při zprovoznění e-shopu o tato data přišli. Soukromá demoverze je k dispozici právě z důvodu naplnění e-shopu daty, aby se hned ze začátku nezprovozňoval prázdný e-shop.

Podporované platby:

platba platba platba platba platba platbaplatbaplatbaplatbaplatbaplatba

Podporované systémy:

platba platba