Internet marketing: AdWords

Internet marketing: AdWords

AdWords byl a stále je vývojářům Skliku velkým vzorem, Sklik je v podstatě obdoba reklamního nástroje provozovaného společností Google: AdWords. AdWords umožňuje zadání inzerátu tak, aby se zobrazoval vedle přirozených výsledků vyhledávání na google.com a google.cz a partnerských webech využívající AdSence. AdWords patří do tzv. PPC systémů a stejně jako ostatní nástroje tohoto typu se inzeráty neplatí za období, ale až v okamžiku, kdy na ně zákazník klikne.

Kde se inzeráty zobrazují

Jak se za AdWords platí

AdWords lze hradit následujícím způsobem:
- platba předem: v tomto případě se platí za reklamu před obdržením kliknutí či zobrazení. Do účtu AdWords může klient kdykoli přidávat prostředky a provozovatel budeme z tohoto zůstatku strhávat náklady. Pokud bude zůstatek nízký, je klient automaticky informován. Pokud na účtu prostředky dojdou úplně, zobrazování reklam se zastaví, a to do doby, než bude provedena další platba.

Co je Google AdSence

Google AdSense poskytuje majitelům a provozovatelům internetových stránek způsob, jak zobrazit relevantní reklamy z reklamního systému Google AdWords na jejich stránkách, za což získávají provize v případě, že návštěvník stránek na reklamu klikne. Reklamy jsou vybírány systémem AdSense podle přísných kritérií tak, aby co nejvíce souvisely s vlastním obsahem stránek, na kterých jsou umístěny.

Podporované platby:

platba platba platba platba platba platbaplatbaplatbaplatbaplatbaplatba

Podporované systémy:

platba platba