Popis funkce: množstevní slevy

Popis funkce: množstevní slevy

Nespornou výhodou systému Sun-shop je možnost nastavení tzv. množstevních slev, které jsou prozákaznicky založeny na principu slevy, vztahující se na jednotku produktu či služby při odběru většího množství daného produktu. Systém dále rozlišuje dva druhy množstevních slev, a to množstevní slevy pro kusy a množstevní slevy pro celá balení daného produktu.

 

Množstevní slevy pro kusy

Základní jednotka: 1 kus

Jak název napovídá, jedná se o funkci, která umožňuje stanovit cenu jednotky produktu v závislosti na poptávaném množství, v tomto případě je jednotkou produktu 1 kus. Cílem je motivovat zákazníka k objednání většího objemu produktu v kusech prostřednictvím cenového zvýhodnění, které je mu nabídnuto při koupi předem stanoveného počtu kusů.

Příklad:

Cena pánského trička MT je dle detailu zboží 1000 Kč. V pravém dolním roku obrázku se nachází políčko pro definici množstevní slevy. Na ilustraci je v případě počtu kusů vepsáno číslo 10, slevu udává číslo 80, které značí, že při koupi 10-ti a více kusů bude mít cena hodnotu 80% ceny původní. V případě, kdy si tedy zákazník nakoupí 10 a více kusů pánského trička MT, zaplatí za jeden kus 800 Kč (celkem tedy 8000 Kč při koupi 10-ti ks, 8800 při koupi 11-ti ks, atd.). V případě, že nakoupí méně jak 10 Ks, cena jednoho trička zůstává 1000 Kč.

 

Zobrazení v administraci: Zobrazení v e-shopu:

 

Množstevní slevy pro balení

Základní jednotka: 1 balení

Jak název napovídá, jedná se opět o funkci, která umožňuje stanovit cenu jednotky produktu v závislosti na poptávaném množství, v tomto případě je jednotkou produktu 1 balení, které se stává z 2 a více kusů. V případě jednoho kusu v balení tato funkce postrádá smysl, neboť může být využita funkce množstevní sleva pro kusy. Cílem je, stejně jako v předchozím případě, motivovat zákazníka k objednání většího objemu produktu prostřednictvím cenového zvýhodnění, které je mu nabídnuto při koupi předem stanoveného počtu balení.

Příklad:

Cena pánského trička MT je dle detailu zboží 1000 Kč. V jednom balení se nachází 3 kusy tohoto zboží. V pravém dolním roku obrázku se nachází políčko pro definici množstevní slevy. Na ilustraci je v případě počtu balení vepsáno číslo 5, slevu udává číslo 80, které značí, že při koupi 5-ti a více balení bude mít cena jednoho kusu hodnotu 80% ceny původní. V případě, kdy si zákazník nakoupí 5 a více balení pánského trička MT (celkem tedy 15 kusů), zaplatí za jedno balení 2400Kč (3 krát 800 Kč/ks). V případě, že nakoupí méně jak 5 balení, cena jednoho trička zůstává 1000 Kč.

Zobrazení v administraci: Zobrazení v e-shopu:

 

Množstevní slevy pro kusy i pro balení

V administraci systému lze obě výše uvedené funkce kombinovat.

Zobrazení v administraci: Zobrazení v e-shopu:

Podporované platby:

platba platba platba platba platba platbaplatbaplatbaplatbaplatbaplatba

Podporované systémy:

platba platba